Collagen Select – naturalny kolagen w formie do suplementacji. Czy przywróci koloryt i świeżość skórze? Wasze opinie

O młodym i bardzo zdrowym wyglądzie włosów, skóry i paznokci na pewno marzy każda kobieta. Niestety pod tym względem natura dość mocno nas pokarała. Istotnym składnikiem jest tutaj bowiem kolagen, który organizm produkuje samodzielnie, ale proces ten przestaje być efektywny już nawet przed osiągnięciem 30 roku życia.

Kobiety bardzo szybko muszą więc sięgać po różne kosmetyki, których celem jest zatrzymanie procesu starzenia się skóry. Niestety ich działanie jest miejscowe i nie rozwiązuje problemu, jakim jest zbyt niska produkcja kolagenu. Z pomocą przychodzą jednak suplementy diety i jednym z ciekawszych wydaje się być Collagen Select, któremu przyjrzymy się teraz nieco bliżej.

Kolagen i wpływ na zdrowie i urodę

Zacznijmy jednak od samego kolagenu i od tego, dlaczego jest on tak ważny dla naszego młodego wyglądu. Dlaczego na skórze pojawiają się zmarszczki? Ponieważ traci ona swoją naturalną sprężystość, a za to odpowiedzialny jest właśnie kolagen. Jest to również główny składnik budulcowy stawów, a i ma on duże znaczenie dla elastyczności włosów, jak i dla zdrowego wyglądu paznokci.

Zbyt mała ilość kolagenu początkowo powoduje pojawianie się tzw. zmarszczek mimicznych. Skóra zapada się tam, gdzie niejako „pracuje” najczęściej. Z biegiem czasu zmarszczki mimiczne się pogłębiają, a i pojawiają się również kolejne, już w zupełnie innych partiach.

Popularne kosmetyki w zasadzie głównie maskują problem, ale nie leczą. Jedynym sposobem na poradzenie sobie ze zmarszczkami (oprócz oczywiście groźnych dla zdrowia operacji plastycznych) jest dostarczenie kolagenu organizmowi. Ważne jest jednak również to, aby niejako zmotywować organizm do wzmożonej produkcji tego składnika. Za to właśnie ma być odpowiedzialny produkt Collagen Select.

Collagen Select – Co to jest?

W tym przypadku nie mamy do czynienia z kosmetykiem, ale z suplementem diety. Produkt nie będzie więc maskował problemu starzejącej się skóry, a więc na pewno nie można oczekiwać wyraźnych efektów jego działania już po pierwszym zastosowaniu.

Tutaj mamy do czynienia z typowym wsparciem organizmu. Jak zapewnia producent, w składzie znajduje się najlepszy możliwy kolagen w formie hydrolizatu. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony, jest to zupełnie nowa, opatentowana formuła. Z jednej strony ma to być kolagen doskonale przyswajany przez organizm. Jednocześnie jednak jego forma powinna motywować organizm do większej, naturalnej produkcji tego składnika.

W produkcie znajduje się oczywiście więcej składników, ale zajmiemy się nimi za chwilę. Teraz przedstawimy Wam kilka obietnic producenta, a więc efektów, który ma przynieść regularne stosowanie tego produktu. Do najważniejszych efektów zalicza się:

 • spłycenie zmarszczek, również tych trudnych, znajdujących się w okolicach oczu;
 • zwiększona produkcja kolagenu;
 • zdrowsze włosy i paznokcie;
 • elastyczniejsza i bardziej jędrna skóra, odpowiednio nawilżona;
 • poprawa ogólnego wyglądu skóry, przywrócenie naturalnego kolorytu.

Co ciekawe, producent gwarantuje takie efekty już po 2 miesiącach od pierwszego zastosowania produktu. Według zapewnień, suplement jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku.

Dawkowanie?

Suplementy diety wielu osobom kojarzą się z tabletkami lub z kapsułkami, które należy przyjmować każdego dnia. W tym przypadku jest jednak nieco inaczej. Collagen Select sprzedawany jest w formie sproszkowanej, z której przygotowuje się napój do picia o smaku owoców tropikalnych. W opakowaniu znajduje się również niewielka miarka. Wystarczy wsypać jedną taką miarkę proszku do kubka lub szklanki, a następnie zalać letnią, przegotowaną wodą (około 200 ml). Tak przygotowany napój powinno wypijać się raz dziennie, najlepiej rano.

Wyraźne efekty działania powinny być widoczne po okresie około 2 miesięcy. Z kuracji można zrezygnować tak naprawdę w dowolnej chwili, po prostu wtedy, gdy efekty będą już zadowalające.

Możliwe skutki uboczne?

Według producenta tego suplementu diety, negatywne skutki uboczne stosowania w tym przypadku nie istnieją. Jak zapewnia firma, cały skład został opracowany laboratoryjnie i był wielokrotnie testowany. Dodatkowo składniki mają naturalną postać, przez co ich codzienne przyjmowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

Skład produktu

Dużo wspominaliśmy już o tym, że głównym składnikiem tego suplementu diety jest hydrolizat kolagenu. W tym przypadku jest to formuła Verisol, która została opracowana i opatentowana przez firmę. Według zapewnień, jest to najlepiej przyswajalna postać kolagenu dostępna na rynku. Nie tylko ma ona uzupełniać braki kolagenu, ale także zachęcać organizm do samodzielnej jego produkcji.

Drugim podstawowym składnikiem produktu jest formuła DracoBelle Nu, która powstała na bazie wyciągu z pszczelnika mołdawskiego. Nie ma niestety szczegółowych informacji dotyczących tej formuły. Producent jednak zapewnia, że jej najważniejszym celem jest poprawa elastyczności skóry oraz odpowiednie jej nawilżenie.

Oprócz tego w składzie znajduje się również kilka elementów dodatkowych, do których zalicza się:

Są to składniki wspomagające, które mają przyspieszyć procesy odmłodzenia, odpowiednio odżywiając skórę, włosy i paznokcie.

Opinie użytkowników?

Collagen Select nie jest produktem bardzo nowym, choć na polskim rynku faktycznie sprzedawany jest od dość niedawna. Jest on jednak szeroko opiniowany w sieci i najczęściej są to opinie pozytywne, przychylne produktowi, które wielokrotnie potwierdzają jego skuteczne działanie. Kobiety chwalą sobie przede wszystkim widoczne spłycanie głębokich zmarszczek, jak również pełne bezpieczeństwo stosowania.

Gdzie można go kupić?

Zapewne nie każdemu spodoba się ta informacja, ale suplement diety można zakupić wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Skąd taka polityka? Firma tłumaczy to potrzebą gwarantowania swoim klientom oryginalności produktu, a co za tym idzie, bezpieczeństwa jego stosowania. Miejcie to na uwadze. Jeśli znajdziecie Collagen Select w innym miejscu to bardzo możliwe, że jest to tania podróbka.

Cena też na pierwszy rzut oka nie prezentuje się dobrze, gdyż jedno opakowanie to wydatek aż 189 zł. Wystarcza ono dokładnie na miesiąc kuracji, ale spokojnie, można kupić produkt sporo taniej. Pamiętajcie, że i tak trzeba go przyjmować minimum 2 miesiące. Na oficjalnej stronie można kupować pakiety 2+1 gratis oraz 3+3 gratis. Wybierając jedną z tych opcji obniża się cenę jednostkową opakowania, w tym drugim przypadku aż o 50%!

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Collagen Select - opinie z forum:

 1. Macie może jakieś specjalistyczne informacje odnośnie tej formuły kolagenowej w tym produkcie? Nigdy o tym nie słyszałam, ale mnie to zainteresowało. W ogóle może ktoś korzystał z tego produktu i może coś więcej na jego temat powiedzieć?

  Odpowiedz
 2. Hej. Czy jeśli mieszkam poza granicami Polski to również mogę złożyć zamówienie i jeśli tak, to ile kosztuje dostawa?

  Odpowiedz
 3. Ludzie, gdzie jest jakiś kontakt do tego producenta…nigdzie nie mogę znaleźć info, a mam parę pytań.

  Odpowiedz
 4. Szukam osób, którym udało się to zakupić w jakimś innym miejscu i mają pewność oryginalności tego produktu. Dajcie znać gdzie i za ile, może da się trochę taniej kupić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz