Problem łysienia – leki i suplementy

Dziś o problemie, który dotyka wiele osób – w dodatku często w całkiem młodym wieku. Chodzi o problem związany z wypadaniem włosów – łysienie i utrata bujnej przyczyny jest bardzo przykra i większość z nas chce z nią walczyć – nic dziwnego! Pamiętajmy jednak, że jeżeli zauważymy u siebie ten problem, to pierwsze kroki powinniśmy skierować do lekarza, który zaleci nam odpowiednie badania.

Prawda jest taka, że niestety najczęściej wypadanie włosów jest powiązane z chorobą, która sprawia, że coś złego dzieje się z naszym organizmem, a łysienie jest tego objawem. Inną medyczną przyczyną łysienia może być po prostu niedobór witamin czy też problem z gospodarką hormonalną – oczywiście nie dowiemy się tego, jeżeli nie skonsultujemy problemu z lekarzem.

Po takiej konsultacji możemy wyjść z gabinetu lekarza z odpowiednią receptą na leki, suplementy witaminowe lub z pakietem zaleceń, które pomogą nam wyjść z danej przypadłości, która powoduje łysienie.

Jakie preparaty są skuteczne? Czasami poleca się specjalistyczne preparaty, które zawierają w swoim składzie substancje budulcowe bogate przede wszystkim w witaminy takie jak A, B, H, a także minimalne dawki pierwiastków oraz aminokwasy. Jak działają takie preparaty?

Po dłuższym czasie substancje w nich zawarte doprowadzają do regeneracji mieszków włosowych. Czasem ich zły stan bierze się długotrwałych niedoborów substancji takich jak żelazo czy cynk – dzięki zażywaniu odpowiednich suplementów i uzupełnieniu niedoborów także problem z łysieniem powinien zniknąć.

Na pewno dużym plusem przy stosowaniu wszelkich suplementów i leków przy tej dolegliwości jest forma doustna leków i suplementów – nic nie trzeba wsmarowywać w głowę! Chodzi nie tylko o wygodę stosowania, alei efektywność – substancje z tabletki docierają do naszego krwioobiegu i dzięki temu mogą dotrzeć bezpośrednio do korzenia włosa.

Wiele osób jeszcze przed wizytą u lekarza decyduje się na kupno i zażywanie na własną rękę suplementów i leków dostępnych na rynku bez recepty – jeżeli problem nie jest bardzo intensywny i to dopiero nasze pierwsze obserwacje, to nie powinno być to złym pomysłem – pamiętajmy jednak, że jeżeli proces łysienia postępuje szybko  i jest zintensyfikowany, to jednak czasami źle dobrany środek może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, a konsultacja i kontrola lekarza są niezbędne w prawidłowym przebiegu terapii i odzyskaniu bujnej czupryny.

Nie bagatelizujmy więc tego problemu i szybko podejmujmy działanie, by potem nie było nam… łyso!

Opinie użytkowników:

  1. Mój tata wyłysiał totalnie, ale chyba mu to nie przeszkadza… Twierdzi, że przynajmniej teraz nie musi chodzić do fryzjera! ;D

  2. Ja mam dopiero trzydziestkę na karku, a już robią mi się zakola… Dzięki za info, w przyszłym tygodniu lecę do lekarza, mam nadzieję, że dobrze zdiagnozuje problem i przepisze mi coś odpowiedniego. Wolałbym jednak nie być łysym przed 40-stką…

  3. Ja mogę polecić kilka suplementów – co prawda nie byłem u lekarza, bo w zasadzie nie musiałem ostatecznie do niego się wybrać – po miesiącu stosowania problem zaczął znikać i w końcu w ogóle udało się go wyeliminować.

Dodaj komentarz