Desnoran – czy jest to skuteczny środek na problemy z chrapaniem? Wasze opinie

Dla jednych problem chrapania nocnego wydaje się być mocno zabawny, przez dość interesujące dźwięki wydawane przez chrapiące osoby. W przypadku związków partnerskich czy małżeńskich i ogólnego wspólnego mieszkania, problem przestaje być jednak zabawny. Wystarczy bowiem jedna osoba, która regularnie i głośno chrapie, aby reszta domowników miała poważne kłopoty z zasypianiem i ogólną jakością snu.

Problem polega jednak na tym, że chrapanie utrudnia życie nie tylko osobom z otoczenia chrapiącego, ale i samemu chrapiącemu. Co więcej, nieleczony latami problem potrafi być nawet groźny dla naszego zdrowia i życia. Warto dowiedzieć się więcej o problemie chrapania i poznać możliwości współczesnej medycyny na jego wyleczenie, a przynajmniej złagodzenie, jakie ma zapewnić środek Desnoran.

Czym jest Desnoran i na co ma pomagać?

Opakowanie Desnoranu

Proces chrapania wcale nie jest mechanizmem skomplikowanym. Standardowo mięśnie w okolicach naszego gardła są stosunkowo sztywne, zapewniając dostateczną ilość miejsca do swobodnego przepływu powietrza do płuc. W przypadku osób chrapiących podczas snu mięśnie te rozluźniają się nadmiernie, szczelina na powietrze wyraźnie się zwęża, a naturalna reakcja organizmu na problem sprawia, że wciąganie powietrza staje się intensywniejsze.

Tak właśnie pojawiają się drgania gardła oraz języka i im szczelina jest mniejsza tym samo chrapanie głośniejsze. Oczywiście chrapać może każdy z nas, często jak kładziemy się spać po wyjątkowo ciężkim dniu albo po wypiciu większej ilości alkoholu. Jeśli problem jednak pojawia się co noc to znak, że trzeba podejść do niego bardzo poważnie.

Tutaj właśnie z pomocą, według zapewnień producenta, ma przyjść Desnoran. To specjalny spray aplikowany do nosa tuż przed spaniem, który nawet przez 8 kolejnych godzin ma znacząco ograniczać rozluźnienie mięśni gardła, a i równocześnie dokładnie nawilżać śluzówkę.

Regularne stosowanie produktu ma nie tylko zapewnić spokojny sen domownikom, ale także i chrapiącemu. Problemy z oddychaniem w nocy przekładają się bowiem na bóle głowy i mięśni szyi, ogólne osłabienie, a w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do groźnego zjawiska bezdechu sennego, z którym nie ma żartów.

Informacje o składzie i przeciwskazaniach do stosowania

Według zapewnień producenta Desnoran jest efektem wieloletnich badań oraz testów prowadzonych w laboratoriach na całym świecie. Każda osoba kupująca wyrób medyczny otrzymuje dodatkowo gwarancję przejścia przez Desnoran wszelkich wymaganych badań klinicznych oraz konsumenckich.

Podstawowym celem działania składników zawartych w sprayu jest nawilżanie śluzówki oraz oczywiście zwiększanie napięcia mięśni znajdujących się w okolicach gardła, będąc bezpiecznym dla naszego zdrowia, choć nigdy nie można wykluczyć oczywiście reakcji uczuleniowych. W przypadku ich stwierdzenia producent zaleca zaprzestanie stosowania sprayu i natychmiastowe udanie się na konsultację lekarską.

Szczególnie ważne jest tutaj zwrócenie uwagi na obecność glicerolu w produkcie, który w przypadku niektórych osób może wywoływać nawet bardzo silne reakcje uczuleniowe. Oprócz tego w składzie znajdziemy między innymi wodę oczyszczoną, chlorek sodu, sorbinian potasu oraz polisorbat 80.

Na pewno produkt nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na jeden z tych składników. Jednocześnie również warto zwrócić uwagę na to iż produkt medyczny nie jest przeznaczony dla tych osób, które już borykają się z problemem bezdechu sennego. Ten musi być leczony bowiem pod ścisłą kontrolą lekarza i zupełnie innymi środkami.

Stosunek ceny do możliwości Desnoranu

Jak widać więc Desnoran w zasadzie nie posiada żadnych przeciwskazań do stosowania, poza oczywiście typowymi reakcjami uczuleniowymi. Dużym zaskoczeniem może być także cena. Na stronie samego producenta możemy bowiem zamówić buteleczkę sprayu za cenę niecałych 40zł. Przy zalecanym stosowaniu producenta, każdego dnia, powinna ona wystarczać na okres mniej więcej 30 dni, a więc jest to niewielka cena za dobry sen i zapewnienie spokoju od chrapania innym domownikom.

Czy warto kupić Desnoran i gdzie można to zrobić?

Opakowanie Snore block

Czy warto stosować Desnoran i próbować walczyć z problemem chrapania? Na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy sam. Z całą pewnością zmniejszenie problemu chrapania pozwala na dużo lepsze wypoczywanie, sen staje się zdrowszy, a i osoby regularnie stosujące produkt powinny zauważyć również znaczące zmniejszenie się bólów głowy oraz mięśni szyi, jak i karku.

Z drugiej jednak strony wybór produktu zależy już tak naprawdę od indywidualnych preferencji, które mogą różnić się zależnie od potrzeb. Ze swojej strony możemy polecić także zapoznanie się z podobnym produktem, o nazwie Snore Block. Dość podobny skład i identyczne działanie produktu mogą sprawić, że będzie on ciekawą alternatywą dla stosowania Desnoranu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Desnoran - opinie z forum:

  1. Nie ma nic gorszego jak chrapiący mąż! Mówię Wam, tragedia, wiecznie chodzę z podkrążonymi od niewyspania oczami ;( Jeśli znacie faktyczne efekty tego sprayu to dajcie znać bo nie chcę marnować pieniędzy. Mąż stosował już parę podobnych produktów i średnio pomagało niestety.

    Odpowiedz
  2. chociaż sama jestem w szoku, to po zastosowaniu tego całego Snore Block mąż rzeczywiscie zdecydowanie mniej chrapie, a jak jeszcze ułoży się go na boku to już w ogóle można przespać spokojnie całą noc…aż sama się dziwię że to tu napisałam ale dalej z szoku wyjsć nie mogę

    Odpowiedz

Dodaj komentarz