Dieta – jak być konsekwentnym?

Wraz z początkiem nowego roku każdy robi sobie jakieś drobne postanowienia. Niektórzy rzucają palenie, inni oszczędzają, ale i tak większość z nas decyduje się schudnąć i poprawić kondycję. Od pierwszego stycznia nie jemy słodyczy i tłustych potraw, jedynie warzywa, owoce i chude mięso. Jednym słowem : dieta!

Zmiana diety nie jest jednak – jak podkreślają lekarze – zmianą na miesiąc czy dwa, aż do zrzucenia określonej liczby kilogramów. Ważne jest, aby nowa dieta była wprowadzona na stałe.

Dzięki temu unikniemy efektu jojo, a także znacznie polepszy nam się zdrowie. Wielu osobom ciężko jest jednak znaleźć tak zwany „złoty środek”. Dieta musi być urozmaicona ; nie należy bowiem jadać tylko kilku potraw. Nie trzeba też rezygnować ze swoich ulubionych dań – można je przecież podać w odchudzonej wersji.

Nie jesteśmy w stanie całe życie odmawiać sobie lodów czy ciastek. Ważne jednak, aby nie rzucać się na całe litrowe pudełko pysznych, czekoladowych lodów. Jedząc pięć posiłków dziennie nie mamy ochoty na słodycze ani słone przekąski.

Każdy chce być szczupły i w dobrej formie, dlatego dieta jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Nie należy jednak podejmować się żadnej „diety cud”, a zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wtedy słowo dieta nie będzie nam się już kojarzyło z wyrzeczeniami i trudnościami.

Nie jest to łatwe, szczególnie na początku, ale nie należy się poddawać. Najlepiej zafundować zmiany całej rodzinie, aby wzajemnie się wspierać i wspólnie spędzać czas w kuchni. Daje to nie tylko piękną sylwetkę i zdrowie, ale także satysfakcję na co dzień. Na całe życie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]