Suplementy diety – podstawowe informacje, fakty i mity

Suplementy są w dzisiejszych czasach na każdym kroku okrzykiwane czymś sztucznym i bardzo druzgocącym nasz organizm. Jaka jest prawda? Otóż prawda jest taka, że suplementy diety są na czas dzisiejszy czymś co każdy człowiek marzący o zdrowiu powinien używać. Nie oszukujmy się ale to czym się odżywiamy coraz bardziej pozbawione jest istotnych dla zdrowego człowieka składników takich jak: witaminy, mikroelementy itp. substancje potrzebne do funkcjonowania człowieka.

Nie dajmy się oszukiwać licznym propagandom mówiącym o złym działaniu „sztucznych” suplementów diety bo to nie prawda. Cały haczyk tkwi w tym byśmy czytali to co jest napisane w składzie danego suplementu diety a nie to jak się nazywa i ile setek tysięcy wydali jego producenci na reklamę.

Ważna jest wiedza dotycząca zapotrzebowania organizmu na daną substancję. Należy tak dobrać dawki by były one nie za duże. O ile istnieje wiele substancji, których praktycznie rzecz biorąc nie da się przedawkować o tyle są też takie, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Przyjrzyjmy się sportowcom, którzy są zmuszeni do suplementacji z racji swojego aktywnego trybu życia. Pocąc się człowiek wydala z siebie wiele potrzebnych mu substancji, tak więc czy zwykły pracownik budowlany po całym dniu pracy w upale powinien także się suplementować?

Odpowiedź jest prosta – tak! Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach kiedy mamy tak szeroki dostęp do suplementów diety by nauczyć się jak mądrze ich używać i jak z nich korzystać. Jeżeli będziemy robić to w taki sposób o jakim pisałem wyżej to gwarantuje, że przychodnie będą bardziej puste.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]